You are here:  / Pozostałe / Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być wielkim pomieszczeniem, by przechowywać w niej wszystkie ubrania oraz zachować w nich ład. Możemy także na nią poświęcić wnękę w ścianie w sypialni. Gdy mamy zamiar wydzielić garderobę od pokoju, możemy wstawić drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie wyglądać swoja garderoba, uzależnione jest głównie od tego, co mamy zamiar w niej trzymać. Decyzja o tym, czy potrzebujemy wiele drążków na wieszaki, regałów czy szuflad, zależy od tego, jakiego rodzaju ubrania mamy. Decydując o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć też to, czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na przeróżne urządzenia, takie jak żelazko czy deska do prasowania.

W sytuacji, gdy garderoba nie będzie zajmować dużo miejsca, świetnym wyborem będzie kupno szafy na wymiar. Jest to rewelacyjna metoda na zwiększenie miejsca na swoje ubrania oraz przeróżne przedmioty. Warto zdecydować się na zakup mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z produkcji bardzo dużych szaf ubraniowych. Warto zastanowić się również nad nabyciem szafy narożnej, która umożliwi zwiększenie dostępnej przestrzeni do magazynowania.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto też zamontować w swojej garderobie drzwi przesuwne, nawet jeśli będzie to odzielne pomieszczenie. Pozwala to na powiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Takie drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest potrzebna do uchylenia normalnych drzwi. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo gotowych modeli, ale można też postawić na drzwi przesuwne na wymiar, które oferuje firma Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Odpowiednio wybrane meble to nie wszystko. Musimy zadbać też o oświetlenie. Powinno ono dochodzić do wszystkich półek oraz zakamarków. W przypadku dużych pomieszczeń musimy skupić się także na oświetleniu punktowym, iż oświetlenie ogólne może nie wystarczyć do zapewnienia odpowiedniej ilości oświetlenia. Warto zastanowić się nad kupnem LED-ów. Zużywają one niewiele energii i można zamontować je w różnych miejscach, ponieważ przyjmują one najróżniejsze formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim detalem, o którym nie powinno się zapominać jest lustro. Nie jedynie umożliwi ono swobodne oglądanie się w trakcie wyboru odpowiedniego ubioru, ale także powiększy ono optycznie wnętrze. Gdy Twoja garderoba jest niewielka, dobrze jest zdecydować się na lustro wiszące. W takim przypadku dobrze jest zdecydować się na nabycie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.